Skocz do zawartości
 • Grzejnik na podczerwień

     (0 opinii)

  Kontroler Marketów
   Share

  Panel grzewczy na podczerwień. Nowość w Polskich domach w przystępnej cenie.

  Grzejnik na podczerwień

  Panele grzewcze stają się coraz bardziej popularne w Polskich domach. Jednym z czynników który zapewnił im większą popularność to nakładane na Polskie gospodarstwa ograniczenia w możliwości opalania pieców węglem, koksem, śmieciami czy też drewnem. Promienniki na podczerwień stały się dużo tańsze a wiec możliwość zakupu stały się bardziej dostępne dla szerszej grupy  ludzi.

  promiennik.png
  Przedstawię Państwu moją opinie na temat grzejnika panelu podczerwieni.
  TESTOWANY GRZEJNIK TO: NEO 90-096 Panel grzewczy na podczerwień 450W, IP24
  •    Z pilotem do sterowania urządzeniem
  •    Programator tygodniowy w urządzeniu

  Na samym wstępie zobaczmy jak grzejnik prezentuje się na ścianie. Jest to grzejnik bardzo cienki który swoim wyglądem akurat ten model przypomina tablicę magnetyczną. Są też modele nieznacznie inne które są całkowicie zabudowane bez elementów aluminiowych po bokach tak jak w przypadku prezentowanego tutaj grzejnika.
  Akurat ten wybrany przeze mnie model ma wymiary 100cmx50 cm. Wybrałem taki aby pasował wymiarami do wybranego przeze mnie miejsca w łazience. Wybrałem go wobec wymiarów: tak abym mógł go zamontować na ścianie a także według zapewnień sprzedawcy że ten grzejnik ogrzeje przestrzeń mojego pomieszczenia. Według informacji miał on wystarczać na ogrzanie danego pomieszczenia  a nawet trochę powinno pozostać w zapasie. Czy tak się stanie zobaczymy za chwilę.

  JAK PRZEDSTAWIANY JEST OPIS GRZEJNIKA PRZEZ SPRZEDAWCĘ:
  • Panel grzewczy na podczerwień o mocy 450W wyróżnia się nowoczesnym i eleganckim designem.
  • Panel grzewczy wykorzystuje innowacyjną metodę ogrzewania energią podczerwieni.
  • Promiennik daje oszczędność energii do 65% mniej w stosunku do tradycyjnego ogrzewania.
  • Oszczędność uzyskiwana jest dzięki większej wydajności w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami.
  • Sprawność przetwarzania energii dochodzi do 98%.
  • Komfortowa temperatura odczuwana jest od razu po włączeniu – produkt nie wymaga rozgrzewania.
  • Tygodniowy programator umożliwia dokładne zaplanowanie pracy urządzenia, ustawienia temperatury i czasu pracy.
  • Urządzenie wyposażone jest w pilot do sterowania.


  Moc grzejnika 500W i jego wydajność zgodnie z podanymi możliwościami grzejnymi to 7 m2. Ja będę go testował w łazience o wymiarach szerokość 1,5m, długość 3,5m czyli nieznacznie ponad 5m2. Czy da radę ? Grzejnik został dobrany więc zarówno jeśli chodzi o wpasowanie go w estetykę jak i dobrany do wielkości pomieszczenia. Według zaleceń sprzedawcy  ma sobie poradzić z powierzchnią 7m2 a ja ma 5 a więc logicznie myśląc zapas wystarczający.

  Grzejnik trafił do mnie znakomicie zapakowany pierwsza warstw to folia oraz styropian który chroni przed przemieszczaniem się grzejnika i stabilizuje jego pozycja, następnie karton w którym znajduje się grzejnik grzejnika oraz kolejny karton zabezpieczający. Zabezpieczenie jedno z najlepszych jakie widziałem i producent zasługuje tutaj na gratulacje.
  Wyciągam grzejnik i mogę stwierdzić że spełnia swoje zadanie. Od razu podniósł mi temperaturę / ciśnienie.  A więc działa? ??
  Na samym początku widzę niewielkie rysy na panelu. Skąd one się tam znalazły jeśli grzejnik był tak dobrze zapakowany? Rysy są one niewielkie i nie będą widoczne z dalszej odległości. Grzejnik na środku posiada także wżer który został zamalowany, a więc nie mogło to powstać w momencie pakowania a bardziej produkcji. Po bokach kątowniki są tandetnie wykończone oraz ostre -  tragedia.
  U mnie grzejnik będzie zamontowany wysoko a więc nikt nie będzie tego dotykać. Jeśli chodzi o powieszenie tego grzejnika niżej, myślę ze mogło by to przysporzyć problemy ponieważ krawędzie są dość ostre. Wygląda to jakby to ktoś gratował szlifierką boki na, wysokich obrotach. Prawy górny róg grzejnika posiada przebarwienia. Nie wiem jak to mogło przejść proces odbioru w fabryce a może kupiłem nieświadomie 3 gatunek.  Ewentualnie drugi gatunek. Wykonanie uważam za tandetne tak jakby to ktoś robił na ilość w przydomowym garażu z myślą przewodnią że nikt z tego strzelać nie będzie i nie musi być równe, gładkie czy ładne a także ”jakoś to będzie”. Z odległości metra nie widać tego a wiec zalecam wieszać jak najdalej aby nie było widać estetyki wykonania. To tyle jeśli chodzi o wygląd otrzymanego przeze mnie grzejnika. Już się nie będę czepiać. Nikt tego nie będzie podziwiać jak obraz. Ma grzać a więc idziemy dalej.

  Grzejnik możemy zamontować za pośrednictwem nawierconych otworów. Z tym nie ma większego problemu. Wieszanie na ścianie jest dość proste jednak szerokość otworów musimy wymierzyć sami. Producent chyba nie pomyślał o tym aby przedstawić w jakich odstępcza nawiercić otwory. (wkręty otrzymujemy w komplecie)

  Teraz przejdziemy do działania. Grzejnik jak przeczytałem na stronie producenta ma ogrzać pomieszczenie o wymiarach 7m2
  Jak więc poradzi sobie grzejnik 500W w mojej małej łazience. Przyznam że mam obawy po tym jak zobaczyłem jak dany grzejnik został wykonany.
  Łazienka w której ja zamontowałem grzejnik przypominam ma wymiary 1,5m na 3,5m a więc jest to niewielka łazienka, sprawdzimy jak sobie poradzi.

  JAKIE MAMY WARUNKI TESTU?
  Warunki w których wykonałem mój test grzania to jedna ściana w kamienicy grubość 60cm (nieocieplana) natomiast obok znajduje pomieszczenia w których temperatura wynosi ok 19 stopni C w samej nieogrzewanej łazience temperatura zwykle 16 stopni na zewnątrz 0 stopni

   

  PANEL NA PODCZERWIEŃ - JAK DZIAŁA

  Ten akurat grzejnik wbrew krążącym opinią nie do końca według mnie ogrzewa pomieszczenie "w kącie 180 stopni".  Nie mogę też stwierdzić ze grzeje w pełni tylko na środek. Ciepło rozchodzi się także na boki choć w moim odczuciu dość słabiej.

   

  Zaczynam grzanie. Temperatura na zewnątrz budynku 0 stopni.
  Temperatura w pokojach w mieszkaniu 19 stopni.
  Temperatura w nieogrzewanej łazience 16 stopni.
  Od razu po włączaniu grzejnika możemy odczuć przyjemne ciepło. Jest ono delikatne i dość niezauważalne ale jest. Temperatura przez pierwsze 30 minut pozostaje niemal ta sama.
  Po godzinie temperatura w łazience stopniowo zaczyna wzrastać. Nagrzewają się elementy wokoło grzejnika takie jak szyba okna, parapet, ściana naprzeciwko grzejnika oraz sufit.
  Podsumowując nagrzewa się wszystko co jest najbliżej grzejnika w odległości ok. 1,5 metra.
  Na nagraniu widzimy to co się dzieje u mnie na szybie w łazience tj. skraplającą wodę. Woda zaczyna stopniowo wysychać z okna. To duży plus bo inny sposób ogrzewania nie radzi sobie z nią tak dobrze.
  Pełną satysfakcje z grzania uzyskuje po ok 3/4 godzinach. W łazience temperatura wzrasta do ok 21 stopni a więc robi się dość przyjemnie. W programatorze możemy ustawić grzejnik do temperatury ponad 35 stopni ale nie udało mi się uzyskać tej temperatury przy panujących u mnie warunkach domowych oraz temperaturze na zewnątrz bliskiej zero.
  Nawet gdy grzejnik był włączony od rana do wieczora temperatura utrzymywała się na maksymalnym poziomie 23 stopnie. Według mnie to jest maksimum tego grzejnika.
  Wcześniej testowałem grzejnik przy niższych temperaturach na zewnątrz. Gdy na zewnątrz była temperatura powietrza -10 stopni w łazience udało mi się nagrzać do temperatury 19/20 stopni a więc nieznacznie mniej.
  Sam grzejnik nagrzewa się do blisko 100 stopni a więc gdyby był zawieszony niżej można by się było poparzyć. Temperatura za grzejnikiem wynosi ok 20 stopni a wiec grzejnik nie ogrzewa ściany za którą jest zamontowany. To także świetna informacja.

  CO POSIADA GRZEJNIK:
  Charakterystyka produktu: (w nawiasie moja ocena tych cech)
  •    Tygodniowy programator (tak jest)
  •    Wskaźnik ochrony IP24
  •    Element grzejny - carbon crystal (nazwa bardzo ładna i tajemnicza jednak nie znalazłem informacji co to jest ten carbon crystal)
  •    Czujnik otwartego okna (nie wiem co to jest i czy działa)
  •    Programator (7 dni) (kabel na sterowniku jest zdecydowanie za krótki ok 40cm. Ciężko zamontować obok grzejnika gdzieś po boku ściany a także nie do końca schować za grzejnikiem. Mogłoby to zostać inaczej rozwiązane). Długość kabla zasilającego ok 1,8m.
  •    Czujnik przeciwzamarzeniowy (nie udało mi się tego sprawdzić jak grzejnik mógłby zamarznąć w mojej łazience)
  •    Zabezpieczenie przed przegrzaniem (nie miałem okazji sprawdzić. Jeśli nic się nie stanie tzn. Nie spali się to będzie znaczyło że działa)
  •    Nowoczesny i elegancki designem (?? szkoda że wykonanie jest nie do końca eleganckie, nowoczesne pewnie tak jest cienki bo ma ok. 2,2cm a więc tak, zgadzam się po części)
  •    Sprawność przetwarzania energii do 98% (nie wiem jak to policzono ale liczba robi wrażenie 🙂
  •    Do montażu na suficie i na ścianie (tak zgadza się)
  •    Wymiary: 900 x 500 x 22 mm (tak zgadzają się. Jeśli producent podałby wymiary otworów w jakim rozstawie należy je wykonać byłoby ekstra)
  •    Powierzchnia grzania: 7 m2 (no chyba ktoś tutaj się przeliczył według mnie ok 5 m2 przy ocieplonych ścianach)
  •    Waga: 5 kg (nie jest ciężki jest bardzo lekki jak na grzejnik. Dobry do powieszenia na ścianie)

   

  Opis przedstawia model grzejnika z aukcji Allegro:

  https://allegro.pl/oferta/grzejnik-na-podczerwien-panel-450w-neo-90-096 (oferta nr. 1)

  na innej aukcji na allegro zobaczyłem że ten grzejnik ma informacje o ogrzewaniu pomieszczenia 18-24m2. Zastanawiam się jak. Co prawda pomieszczenie można ogrzewać wszystkim. Nawet dla upartego włączona suszarką jednak pojawia się pytanie jaka będzie efektywność tego ogrzewania. Wydaje mi się że sprzedającego poniosła fantazja. Na 7 m2 mogę się zgodzić ale tutaj kogoś chyba poniosła fantazja.

  spacer.png

  Oferta grzejnika nr2 (90-096 NEO TOOLS) tutaj już ogrzewa powierzchnię 18-24m2 🙂

  Osoby dociekliwe mogą porównać aukcje gdzie ten sam model grzejnika ma opis 7m2 oraz 18-24m2

  https://allegro.pl/oferta/grzejnik-na-podczerwien-panel-450w-neo-90-096 (oferta nr. 2)

  panel-grzewczy-oferta-allegro2.jpg

  MOJA OCENA GRZEJNIKA

  Czy oceniam grzejnik pozytywnie czy negatywnie. Według mnie grzejnik nie grzeje tak wspaniale jak przeczytałem w opisie u osoby która go wystawiła na sprzedaż. Grzejnik radzi sobie wprost proporcjonalnie słabiej im niższa temperatura na zewnątrz, tym gorzej.
  W moim przypadku nie jest on jedynym źródłem ogrzewania ponieważ posiadam jeszcze ogrzewanie podłogowe. Razem dają bardzo dobre dopełnienie się nawzajem na zimowe dni. Czasem zdarza mi się używać tylko panelu grzewczego na podczerwień i muszę powiedzieć że jest wystarczający. Jest to bardzo dobry wybór dla osób które posiadają małe łazienki czy też małe pomieszczenia. Powieszenie takiego grzejnika dla wielu osób może być jedynym rozwiązaniem dostępnym ... i  według mnie nie będzie to najgorsza możliwość.
  Dokonując oceny tego grzejnika musiałby dokonać trzech ocen:
  1) Zapakowanie/wysyłka,
  2) Wygląd zewnętrzy/wykonanie
  3) Grzanie

  AD1) Wysyłka grzejnika – grzejnik został perfekcyjnie zapakowany do wysyłki: folia styropian oraz podwójny karton: Ocena  10/10
  AD2) Wykonanie grzejnika – niektórzy mówią o nim grzejnik dekoracyjny. Nie wiem czy dlatego że tak słabo grzeje czy po prostu bardzo im się podoba w kontekście do kaloryfera.
  W moim przypadku jak się ma słaby wzrok lub odpowiednio daleko zawiesi to może i tak. Grzejnik trafił do mnie z rysami na obudowie, niechlujnie wykończony. Moja ocena 4/10
  AD3) Działanie grzejnika.
  Muszę przyznać że jestem zadowolony z grzania oraz ceny tego grzejnika która stanowi dobrą relację efektów do ceny.
  Dla wielu będzie to jedyny grzejnik który będzie można bezkolizyjnie zamontować w małych pomieszczeniach. Jego efekty grzania oceniam na co najmniej dobre.  Moja ocena to 8/10

  Grzejnik co prawda miał ogrzewać według zaleceń osoby sprzedającej powierzchnie do 7m2. Moja powierzchnia łazienki jest mniejsza a wiec musimy także wziąć pod uwagę to czy ściany naszego budynku są ocieplone a także jaka temperatura powietrza jest za oknem.  Do mojego pomieszczenia (tj. łazienki) byłby według mnie potrzebny nieznacznie większy grzejnik choć ten przyznam że na daną chwilę w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym jest dobry. Jeśli nie miałbym ogrzewania podłogowego także by wystarczył jednakże musiałby chodzić dłużej w ciągu dnia. Jeśli Twoje pomieszczenie jest nieznacznie cieplejsze (ocieplone ściany budynku) myślę że w zupełności wystarczy. Co prawda raczej nie uzyskamy temperatury ogrzewanego pomieszczenia która jest możliwa w ustawieniach sterownika czyli 35 stopni… grzejnik po prostu nie da rady nagrzać do tej temperatury pomieszczenia ale tak jak napisałem powyżej do temperatury która nie pozwoli nam zamarznąć w zimowe dni a także w temperaturze bliskiej zero da radę podgrzać temperaturę w pomieszczeniu do przyjemnych dwudziestu kilku stopni.
  Ja osobiście przedstawiony powyżej panel grzewczy na podczerwień Polecam. Według mnie warto go kupić pamiętać należy jednak o rozsądnym doborze mocy wielkości panelu grzewczego do warunków jakie posiadamy w mieszkaniu oraz ogrzewanego pomieszczenia.

   

  Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda grzejnik oraz jak został zapakowany - kliknij tutaj

   

  Zobacz dokładnie jak wygląda działanie promiennika:

   

   Share


  Opinie użytkowników

  Gość

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Prosze o zaakceptowanie Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.