Skocz do zawartości
 • Pralko suszarka Bosch - jaką wybrać?

     (0 opinii)

  Kontroler Marketów
   Share

  PRALKO-SUSZARKA BOSCH Opinia

  W powyższym artykule przedstawię Państwu moją opinię na temat pralko suszarki Bosch..
  Opinia po ponad 2 latach użytkowania a wiec można już coś więcej powiedzieć na jej temat.
  Moją opinię o wyborze pralko-suszarki skonsultowałem z moimi zaprzyjaźnionymi serwisami AGD na temat ewentualnych napraw pralko-suszarek.
  Najlepiej wypadł Bosch a więc taką też pralko suszarkę kupiłem. Tak jak mówię posługuje się tutaj jedynie informacjami co do specyfikacji technicznej i trwałości którą uzyskałem od znajomych i dodam że nie były to serwisy wyłącznie Boscha tylko serwisy które zajmują się naprawą wielu marek. Pralko suszarka Bosch trafiła do mnie Bosch trafiła do mnie w dobry sposób zabezpieczona.

   

  spacer.png

   

  Aby przygotować pralko-suszarkę do użytkowania należy odkręcić śruby zabezpieczające. Widzimy te śruby wkręcone na zdjęciu powyżej oraz wykręcone na zdjęciu poniżej. To bardzo ważne!

  spacer.png

   

  Nie wymaga to zbyt wiele siły a usunięcie tych śrub zabezpieczających uszkodzenia pralki w transporcie jest czymś bardzo istotnym. Trzeba to zrobić aby nie uszkodzić pralki już po przywiezieniu do nas do domu tj w trakcie użytkowania. Jeśli ktoś tego nie zrobi może później umieszczać komentarze że coś w pralce bardzo stuka gdy jest włączona! Nie odkręcając tych śrub uszkodzimy naszą pralkę. Klucz 13 do odkręcenia zabezpieczań i idziemy dalej.

  spacer.png

   

  MINUSY PRALKO SUSZARKI BOSCH

  Pralko-suszarka Boscha. Pierwsze wrażenia po użytkowaniu.

  Pralko suszarka Boscha którą kupiłem na początku użytkowania miała swoje minusy i do tego musiałem się po prostu przyzwyczaić, teraz nie widzę tego jako minus a bardziej jako plus:
  1) Należy do nich panel włączników (był według mnie zbyt czuły) przechodząc można przypadkowo nacisnąć przycisk. Ja mam akurat wąską łazienkę i czasami przypadkowo dotykam ręką czy też gdy kładę ręcznik a ona reaguje (piiipp). Ja osobiście wybrałby zwykłe przyciski a nie panel dotykowy.

  2) Kolejnym minusem według mnie jest pozostająca woda w gumie bębna. Woda nie ucieka w całości a więc pozostaje tam także podczas suszenia. Niewielka ilość ale mnie to osobiście irytuje (tak wiem.. w innych też zostaje niewielka ilość wody po praniu)

  3) Zalegająca woda w szufladce na detergenty. Poradziłem sobie z tym. o tym więcej poniżej

  4) Trzeba przyzwyczaić się do procedury wyciągania prania z gorącego bębna po suszeniu. Musimy się przyzwyczaić że gorący bęben standardowo jest blokowany i należy jeszcze raz przycisnąć przycisk suszenia w celu odblokowania. Po co tak jest pewnie chodzi tutaj o zabezpieczenie abyśmy się nie oparzyli.

  5) Pralka do suszenia pobiera wodę! Tak, niestety ta pralka nie posiada pompy powietrza (jak zresztą niemal wszystkie inne) Pompa powietrza jest zazwyczaj w zwykłych suszarkach do prania. Ten minus tyczy się więc niemal wszystkich pralko-suszarek. Pobierana woda jest w niewielkiej ilości a więc nie róbmy z tego tragedii.

   

  spacer.png

   

  ZALETY PRALKO SUSZARKI BOSCH

  Do plusów pralko-suszarki Boscha zaliczam
  1) Pranie z tej pralki jest bardzo dobrze wyprane.
  2) Dobre ustawienia programów prania (bardzo dobrze edytowalne)
  3) Jest bardzo cicha. Najcichsza pralka jaką widziałem! Być może ze względu na wypukłe wyciszenie przedniego szklanego bębna.
  4) Pranie z pralko-suszarki jest dużo przyjemniejsze w dotyku. Nie sądziłem że ubrania po praniu i suszeniu mogą być tak delikatne! Jest różnica pomiędzy ubraniami wyciągniętymi z pralki a z pralko-suszarki. Teraz sądzę że to nie do końca płyny/miękka woda decydują o miękkości a sposób prania / suszenia także!

  Wahałem się nad zakupem pralko-suszarki znanego producenta, jednak koszty ewentualnych napraw oraz usterkowość o której dowiedziałem się z serwisów przeraziły mnie. Dlatego też producent którego nazwy nie wymiennie tutaj ze względów na późniejsze roszczenia nie jest przeze mnie polecany. Ta pralko-suszarka była wizualnie bardzo ładna. Cena porównywalna.
  Być może teraz też zastanawiacie się Państwo czy dostałem od producenta testowanej pralki jakiekolwiek pieniądze w celu wykonania przychylnej dla nich recenzji. Odpowiedź brzmi Nie. Bosch nie zapłacił i nie udostępnił mi sprzętu do celów testu.
  Jest to zbyt duża firma a ja jestem zbyt mały a więc to im się pewnie w ogóle nie kalkuluje. Dodatkowo też za główny cel stawiam sobie to aby mówić to co myślę na temat sprzętu. Nawet jeśli coś jest nie do końca dobre.
  Mam nadzieje że docenicie Państwo moją obiektywną recenzję oraz chęć pomocy w wyborze pralko-suszarki.

  PRALKO SUSZARKA ALBO PRALKA I SUSZARKA OSOBNO?
  Według mnie warto kupić pralkę i pralko suszarkę osobno. Jeśli jednak ktoś nie ma miejsca do suszenia w domu a także postawienia obok siebie pralki i suszarki zdecydowanie polecam pralko suszarkę Boscha. Ubrania są świeże i miękkie. Nie zalegają na wieszakach czy domowych suszarkach gdzieś w mieszkaniu. Na pewno też posiadają mniej bakterii które są niszczone w procesie suszenia.

  PRALKA BOSCH GDZIE JEST SKŁADANA ?
  Pralki w dużej mierze są składane w Polsce a także na Ukrainie (Rosji?) Na plecach widzimy jednak napis ten co zawsze i ten co niemal wszędzie. Made in China. Z informacji którą otrzymałem ta była składana w fabryce w Łodzi.

   

  spacer.png

   

  Jaki jest proces suszenia. Powiem tak. To zależy od materiału. Jeśli mamy delikatne tkaniny np. ortalionowe spodnie to po godzinie wyciągam ubrania delikatne i suche. Jeśli mamy do czynienia z grubymi materiałami np. spodnie Jeansowe to mogą one wymagać np. ponad 2 godzinnego suszenia lub mogą być w niektórych momentach lekko wilgotne. Piszę jak jest. Czasami zdarza mi się że wrzucę więcej ubrań niż zalecane przez producenta i wszystko jest wysuszone! Czasami 2/3 pary jeansów nie wyschną podczas suszenia będą lekko wilgotne w okolicach zamków tam gdzie materiał jest grubszy. Nawet wtedy nie jestem zawiedziony. Na sznurze czy też na suszarce stacjonarnej w zimie mogłoby to schnąc kilka dni. Nie ma więc co narzekać. Pomoc jest bardzo duża.

  PRALKO SUSZARKA BOSCH - Problemy ?

  Osobiście jeśli chodzi o kwestie techniczne pralko-suszarka Boscha jest według mnie czymś najlepszym co możemy kupić jeśli chodzi o konkurencje. Jeśli coś nam się zepsuje, według mnie możemy doszukiwać się także u konkurencyjnych pralko suszarek takich samych rodzajów problemów jednak.
  W tym przypadku widzę problem z odpływem wody z bębna. Wiem że nie jestem konstruktorem ale gdyby usytuować otwory odpływowe w bębnie 5mm niże to woda po praniu w nim by nie zalegała. Teraz niewielka ilość wody pozostaje w bębnie. Można by to poprawić, no chyba że jest coś o czym nie wiem.

  spacer.png

   

  PRALKO SUSZARKA BOSCH MINUSY

  Oprócz niewielkiej ilości wody która pozostaje pomiędzy uszczelką widzę jeszcze jeden niewielki problem który mi akurat przeszkadza.
  Ja osobiście do prania nie używam proszków a jedynie płyn i kapsułki. Jedno i drugie aplikuje prosto do wnętrza zmywarki. Szufladka na proszek jest mi nie potrzebna i tutaj pojawia się także kolejna kwestia w której niewielka ilość wody zalega w zmywarce. Ja osobiście poradziłem sobie  z tym w ten sposób że wywierciłem niewielki otwór który daje możliwość spłynięcia całej wody do odpływu. Mniej wilgoci oraz wody która teoretycznie nie jest mi tam potrzebna.

   

  spacer.png

  W dole szufladki na detergenty: proszek, płyn do prania czy też płyn do płukania wykonałem niewielki otwór. Dzięki temu otworowi cała ilość wody spływa na dół. W normalnych przypadkach ta szufladka ma swoje znaczenie jednak jeśli ja jej nie używam zgromadzona w tym miejscu woda nie jest mi w żaden sposób potrzebna. W trakcie prania jest pobierana woda i wprowadzana "od góry". Woda poprzez otwór wypływa od razu na dół i nie zatrzymuje się w powyższym miejscu. Mi to osobiście pomaga nie wymaga to jednak jakiejkolwiek zmiany czy ingerencji.

   

  MNIEJ WILGOCI W DOMU DZIĘKI PRALKO-SUSZARCE

  Działanie pralko-suszarki wpływa pozytywnie na ilość wilgoci w naszym pomieszczeniu. Pranie nie będzie musiało zalegać w okresie zimowym na balkonie czy też w pomieszczeniu. Pralko suszarka to świetne rozwiązanie na eliminowanie wilgoci z domu. Warto zainwestować w takie urządzenie. W konsekwencji jeśli oszczędzimy na tego rodzaju suszeniu w pomieszczeniach które nie są do końca dobrze wentylowane/ogrzewane pojawią się inne kwestie z którymi będziemy sobie musieli poradzić.

  spacer.png

   

  Załadunek prania i załadunek do suszenia. Wielu producentów według mnie ponosi fantazja w opisach ile ich pralko-suszarka potrafi wyprać i wysuszyć. Na te informacje należy uważać. Co z tego że wątpliwej jakości pralko suszarka na obudowie ma informacje że suszy więcej niż inna suszarka jeśli jej czas suszenia jest dużo bardziej wydłużony niż w innych lub nie dosuszają do końca ubrań.
  Czasami sprawdzony producent / model jest lepszy niż przysłowiowe „gruszki na wierzbie”.

   

  JAKĄ PRALKOSUSZARKĘ WYBRAĆ?

  spacer.png
  WDU28520PL, WDU2853KPL, WNA13400PL, WNA14400EU, WNA24401PL, WVG30460PL, WDU28520PL, WDU2853KPL, WNA13400PL, WNA14400EU, WNA24401PL, WVG30460PL

   


  NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE PRALKO-SUSZARKI?
  Jeśli kupujesz jakąś pralko suszarkę sprawdź czy części zamienne są dostępny tj. czy pralko-suszarka posiada dobry serwis czy po 2 latach nie będzie ona się nadawała na złom. W tym przypadku sieć serwisowa jest szeroko rozbudowana. To wpływa na plus.
  Czasami mniej nie znaczy gorzej (załadunek do suszenia). Niektórzy producenci pokazują jak jest naprawdę nie należy ich za to karać a ufać tym zapewnieniom. Chodzi przecież o to jak to działa a nie ile ktoś obiecuje.

  Podsumowując na pewno polecam pralko suszarkę Boscha. Nie powróciłbym do pralki ze względu na wygodę i komfort jaki daje. Jest to według mnie najlepsza pralko suszarka w tej cenie oraz najlepszy wybór pralko-suszarki. Wydaje mi się że zainwestowane pieniądze zwracają się poprzez stabilność i komfort użytkowania. Zdecydowanie Polecam
   

  spacer.png
   

  Żadna firma nie wpłynęła na moją ocenę. Za powyższy film oraz przedstawienie mojej oceny nie otrzymałem od nikogo żadnych gratyfikacji finansowych. Producent, przedstawiciel, sprzedawca nie wie o wykonaniu tego materiału oraz nie brał żadnego udziału bezpośrednio pośrednio.
  Nie ma tutaj lokowania produktu a jedynie moja ocena w/w produktu.
  Trudno mi będzie Państwu przedstawić jak bardzo dobrym sprzętem jest ta pralko-suszarka. To nie jest reklama. Ja za dane przedstawienie tego produktu nie otrzymałem od nikogo żadnych pieniędzy. Niektórzy z Państwa mnie znają i wiedzą że jeśli coś jest nie do końca dobre to o tym mówię.
  Tutaj mamy sytuację w której coś jest bardzo dobre, więc przedstawiam to tak jak widzę, bo dobry sprzęt zasługuje na polecenie.
  Trudno mi więc tutaj swoimi domowymi środkami przedstawić jak fajnie działa ten sprzęt. Na pewno też nie wyciągnę z wnętrza pralki idealnie wypranej i wyprasowanej białej koszuli przestawiając jaka może być śnieżna biel i miękkość. Mogę Państwu tylko powiedzieć że widzę różnicę pomiędzy zwykłym praniem zarówno w dotyku jak i w estetyce. Pranie z tej pralko suszarki jest dużo miększe, delikatniejsze.
  Ręczniki poprzez zastosowany proces suszenia są dużo świeższe.
  Na pewno w małych mieszkaniach lub też u ludzie którzy nie lubią wilgoci w domu a także wiszącego i długo suszącego się prania znajdą w tym produkcie dobrą alternatywę.

  Dlaczego wybieramy pralko suszarkę. Najczęściej dlatego że nie ma możliwości usytuowania w mieszkaniu pralki oraz suszarki osobno. A także suszenie ubrań w okresie zimowym jest kłopotliwe. Wybieramy pralko suszarkę. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Dlatego że najlepiej jest kupić pralkę oraz suszarkę osobno. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości to musimy kupić pralko suszarkę najlepsza jaka jest dostępna. Tutaj nie ma miejsca na oszczędności czy też kupno pralko suszarki która będzie się psuła a części zamienne będą nie do dostania. Pralko suszarka musi być niezawodna i to jest najważniejsze.
  Jak wygląda powyższa pralko suszarka. Jest według mnie zbudowana z wysokiej jakości materiałów. Po ponad 2 latach elementy wyglądają jak nowe. Pralka cicho chodzi co ciekawe ciszej od mojej wcześniejszej pralki znanego producenta. Do tego jeszcze suszy. Wszystkie elementy są tutaj naprawdę bardzo dobrze i solidnie wykonane. Powyższa pralko-suszarka została wyprodukowana najprawdopodobniej w fabryce Boscha w Łodzi a wiec kolejny atut dlaczego warto było ją kupić.  
  Pralko suszarka Bosch jest według mnie najlepszym rozwiązaniem.

  W materiale poniżej przedstawione jest trochę więcej informacji a także opinia na temat pralkosuszarki.

   

   Share


  Opinie użytkowników

  Gość

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Prosze o zaakceptowanie Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.