Skocz do zawartości
 • Jak usunąć grzyba ze ściany - instrukcje krok po kroku

     (0 opinii)

  Kontroler Marketów
   Share

  JAK USUNĄĆ GRZYBA ZE ŚCIANY?

  Poniższy sposób przedstawia jak można poradzić sobie z usuwaniem pleśni ze ściany mieszkania. Aby usunąć pleśń ze ściany będziemy potrzebowali środka do usuwania pleśni. Później spryskujemy ścianę tak aby grzyb na ścianie wszedł w reakcję z płynem. Czekamy aż płyn wypali grzyba na ścianie. Daną sytuację będziemy musieli być może powtórzyć aż do skutku. Możemy użyć gotowego płynu jednego z kilku dostępnych na polskim rynku lub zrobić taki środek samemu. W tym miejscu przyjrzymy się domowemu sposobowi usuwania grzyba ze ściany.

  Co nam będzie potrzebne?
  Na samym początku będą nam potrzebne środki które pozwolą nam usunąć grzyba ze ściany. Jako pierwszy podstawowy i najważniejszy środek będziemy musieli przygotować sobie płyn na bazie chloru. Ja nie chcę mówić jaki to ma być płyn który jest lepszy a który gorszy - jaki państwo kupicie taki będzie dobry (lub jaki posiadacie akurat w domu. Najważniejsze aby to był płyn na bazie chloru. Kolejna rzecz która jest nam potrzebna to spryskiwacz.

  Spryskiwacz oraz odrobina wody.
  Woda będzie nam potrzebna do rozcieńczenia płynu. Następnie gdy mamy już płyn na bazie chloru i mamy już spryskiwacz potrzebne nam będą także rzeczy które pozwolą nam wyczyścić dany grzyb ze ściany. Przyda nam się tutaj na pewno stara szmatka, jakiś ręcznik papierowy oraz wszystko to czym będziemy mogli zetrzeć te wszystkie brudy, nieczystości ze ściany.
  Jeśli już mamy wspomniane rzeczy które w zupełności wystarczą, przechodzimy do czyszczenia.

   

  ZACZYNAMY USUWANIE GRZYBA ZE ŚCIANY:
  Na samym początku musimy zakryć drogi oddechowe, oczy tak aby ten płyn który będziemy nanosić nie wleciał nam do oczu, uszu, nosa czy też do buzi. A więc zakrywamy wszelkie nasze drogi oddechowe aby nie nawdychać się tego płynu którego opary będą bardzo intensywne a także bardzo szkodliwe. Należy więc pamiętać także o tym że Przystępując do czyszczenia powinniśmy mieć dobrze wentylowane pomieszczenie czyli najlepiej zrobić w tym momencie przeciąg tak abyśmy nie wdychali tego roztworu który będzie się na pewno unosił w powietrzu.
  Mieszany płyn na bazie chloru z wodą w proporcji 50/50.

  Dlaczego płyn na bazie chloru jest mieszany z wodą?
  1) dlatego żeby przeleciał nam przez rozpylacz zwykły płyn na bazie chloru jest dość gęste i może być problem z dobrym rozpyleniem danego płynu na ścianę
  2) rozcieńczamy aby płyn nie był zbyt gęsty i intensywny. (zbyt intensywny płyn może mam wejść w reakcję z farbą). Ja osobiście jednak nie uznaje aby reakcja z farbą była jakąś stratą.

  CZY FARBA NA ŚCIANIE MOŻE ZMIENIĆ KOLOR?
  Zbyt intensywny płyn może mam wejść w reakcję z farbą (a tego nie chcemy tutaj na tutaj). Należy też się zastanowić nad tym czy mamy się bać tego że farba na ścianie zostanie uszkodzona/ wypłowieje/zmieni kolor - jeśli to będzie słabej jakości farba może tak się stać. Moim zdaniem musimy zrobić wszystko aby usunąć grzyba ponieważ to jest największe zagrożenie dla nas samych. Lepiej mieć brzydką ścianę niż oddychać grzybem który jest na ścianie, który będzie wywoływał najprawdopodobniej dość poważne choroby, naszego przewodu oddechowego a także będzie negatywnie wpływał na nasze samopoczucie czy też zdrowie nasze czy też naszych dzieci. A więc moim zdaniem nie należy się tutaj przejmować tym że ściana w jakiś sposób zostanie odbarwiona najczęściej ona nie jest odbarwiona ale nie należy się tym przejmować na zapasa, ponieważ i tak będzie to lepsze niż np grzyb na ścianie.

   

  JAK NANOSIĆ PŁYN GRZYBOBÓJCZY NA ŚCIANĘ?
  Przystępując do nanoszenia danego płynu i tutaj należy pamiętać o tym aby mieć zakryte wszystkie drogi oddechowe - oczy, tak abyśmy nie prysnęli sobie przypadkowo w oczy. Nanosimy równomiernie płyn po aplikacji tego płynu na ścianę niezwłocznie wychodzimy z danego pomieszczenia I dajemy czas na wejście reakcji płynu z grzybem (tym wszystkim co jest na ścianie czy też w ścianie).

   

  JAK ZMIENIA SIĘ GRZYB NA ŚCIANIE PODCZAS USUWANIA GO SPECJALISTYCZNYM PREPARATEM?
  Grzyb najprawdopodobniej będzie zmieniać kolor. Na początku będzie bardziej wyrazisty, czarny później może być nieznacznie czerwony a później powinien zacząć blednąć, robić się szary, lekko brązowy aż do zaniknięcia. Niektóre rodzaje grzybów, pleśni ze ściany mogą także spływać, przez co będziemy musieli je później zetrzeć. Pamiętajmy wówczas o rękawiczkach gumowych/lateksowych. Jeśli zostawiliśmy ścianę na 15 / 20 / 30 minut to po przyjściu patrzymy jak nasza ściana wygląda. Od tego będzie uzależnione wówczas czy ją wytrzeć i pozostawić na gotowe czy też całą ścianę  spryskać ponownie.
  Jeśli ściana ostatecznie jest już czysta dla pewności radziłbym spryskać ją jeszcze raz, nawet jeśli jest już czysta, zostawiamy taką ścianę na 10-15 minut i wychodzimy tak aby nie oddychać chemikaliami które unoszą się w powietrzu, gdyż one także nie są dla nas w żaden sposób bezpieczne.

  Po przyjściu wycieramy ścianę gdy mamy już dane pomieszczenie wstępnie wywietrzone i następnie wietrzymy pomieszczenie do całkowitego wywietrzenia. Możemy potrzebować do tego nawet kilku godzin - jak to zrobić? Najlepiej pozostawić otwarte okno tak aby pomieszczenie nadawało się do użytkowania.

   

  CZY DANY SPOSÓB USUWANIA GRZYBA ZE ŚCIANY JEST SKUTECZNY?
  Według mnie jest to bardzo dobry i tani sposób usuwania grzyba ze ściany. Jak długo będzie skuteczny zależy to od wielu czynników.

  Od czego będzie zależało ponowne pojawienie się grzyba na ścianie?
  - czy mamy złą wentylację w pomieszczeniu.
  - czy mamy niedogrzane mieszkanie
  - czy mamy w jednym miejscu, rogu mieszkania postawiony grzejniki a w innym miejscu zbiera się para lub jest zimno od ściany zewnętrznej.

  Jeśli w Państwa mieszkaniu występuje jeden z powyższych czynników najprawdopodobniej w niedługim czasie może dojść do tego samego zjawiska czyli będziemy musieli usunąć ponownie dany grzyb ze ściany.
  Aby zapobiec temu zjawisku możemy zmienić sposób wentylacji w danym domu/mieszkaniu, możemy też zacząć utrzymywać wyższą temperaturę która najprawdopodobniej będzie zapobiegać powstawaniu grzybów.
  Często jednak nie mamy takiej możliwości czasami ze względów finansowych a czasami po prostu dlatego że mieszkania są tak zbudowane że w niektórych częściach naszego mieszkania najczęściej kuchni w spiżarce czy też łazience może zbierać się para wodna która może wywoływać właśnie takie zjawiska w postaci grzyba który będzie uprzykrzał nam życie pogarszając estetykę a także mogą wywoływać dolegliwości dróg oddechowych.

   

   CZY DAN SPOSÓB USUWANIA GRZYBA JEST SKUTECZNY?
  Posunięcie się do gruntownego remontu to na pewno bardzo duży wydatek finansowy i może on być oczywiście w niektórych przypadkach konieczny, jednak ja proponowałbym go zachować jako ostateczność. Możemy więc skorzystać właśnie z takiego sposobu jak tutaj wskazałem, który zarazem mogę określić osobiście sposobem sprawdzonym, tanim i trwałym. Jeśli będziemy mieli spełnione odpowiednie warunki tzn. odpowiedniej cyrkulacji powietrza oraz temperatury na poziomie około +18oC w naszym mieszkaniu najprawdopodobniej nie powinniśmy mieć takich problemów przez długi czas. Natomiast jeśli dany grzyb powstaje z innych czynników czyli na przykład z czegoś takiego że cieknie nam regularnie woda po ścianie (uszkodzona rynna, pustostan itp) wówczas możemy mieć problem który się będzie ponawiał i będzie konieczna ingerencja od zewnętrznej strony naszego mieszkania. Najczęściej jednak nie mamy konieczności wykonania tak poważnych remontów a wystąpienie grzybów na naszych ścianach jest wywołane często dość prozaicznymi czynnikami, a więc zdecydowania polecam powyższy przykład usuwania grzybów i pleśni ze ścian bo jest on bardzo prosty do zastosowania i niemal nie potrzeba angażowania dodatkowych środków pieniężnych na specjalistyczne środki. Jest to domowy sposób który każdy może spróbować i zobaczyć czy warto, a jeśli powyższy sposób nie przyniesie zamierzonych efektów można przejść do bardziej  skomplikowanych metod usuwania grzyba czy też osuszania ścian.

   

  PLAN PRACY:
  1. ZMIESZANIE PŁYNU NA BAZIE CHLORU Z WODĄ I WLANIE GO DO SPRYSKIWACZA
  2. ZASŁONIĘCIE DRÓG ODDECHOWYCH / OTWARCIE OKIEN / ZABEZPIECZENIE CIAŁA / RĄK
  3. NANIESIENIE PŁYNU ZA POŚREDNICTWEM SPRYSKIWACZA NA ŚCIANĘ
  4. ODCZEKANIE OK 30 MINUT NA REAKCJE PŁYNU NA ŚCIANIE
  5. WYTARCIE ŚCIANY / NANIESIENIE PONOWNIE PŁYNU NA ŚCIANĘ ZA POŚREDNICTWEM ROZPYLACZA
  6. PO OK 10/15 MINUTACH GDY ŚCIANA JEST JUŻ CZYSTA (JEŚLI NIE POWTARZAMY CZYNNOŚĆ) WYCIERAMY ŚCIANĘ
  7. WIETRZYMY POMIESZCZENIE DO MOMENTU AŻ NIE BĘDZIE ODCZUWANY W POWIETRZU PŁYN

   

  USUWANIE GRZYBA ZE ŚCIANY - KROK PO KROKU

  Co będzie potrzebne do usunięcia grzyba ze ściany?

  1. PŁYN NA BAZIE CHLORU / WODA Z KRANU
  2. SPRYSKIWACZ (NP. PO PŁYNIE DO SZYB)
  3. SZMATKI LUB RĘCZNIKI PAPIEROWE DO WYCIERANIA SPŁYWAJĄCEGO ZE ŚCIAN GRZYBA)
  4. MASECZKA NA USTA I NOS / RĘKAWICZKI / ŚRODKI DO ZAKRYCIA CIAŁA/TWARZY/OCZU

   

  JAK POZBYĆ SIĘ GRZYBA ZE ŚCIANY I JAK USUNĄĆ PLEŚŃ ZE ŚCIANY?

  Poniżej przedstawiłem domowy sposób usuwania grzyba ze ściany. Będzie on dotyczyć tematyki Grzyb i pleśni na ścianie - Jak się ich skutecznie pozbyć? Poprowadzę Cię krok po kroku po skutecznym usuwaniu pleśni i grzybów ze ściany. Będziesz mógł/mogła to zrobić zarówno za pomocą gotowego płyny który jest dostępny w sklepie oraz samemu stworzyć taki płyn. Jak to zrobić możesz zobaczyć poniżej. Jeśli pojawią się jakieś pytania zapraszam do zdawania pytań w komentarzu poniżej.

   

  spacer.png

   

  WLEWAMY PŁYN Z CHLOREM DO SPRYSKIWACZA

  2. Mieszamy płyn z chlorem z wodą. Płyn z chlorem wlewamy do spryskiwacza. Ważne aby ten płyn nie był za gęsty bo wtedy nanoszenie go ze spryskiwacza może być trudne. Sami też zobaczymy czy nanoszenie danego płynu jest łatwe. Jeśli płyn nie będzie się komfortowo rozpylać można go rozcieńczyć wodą.

   

  spacer.png

   

   

  MIESZAMY PŁYN Z CHLOREM WRAZ Z WODĄ

  3. mieszamy płyn z chlorem wraz z wodą. Taki roztwór będziemy nanosić na ścianę na której znajduje się grzyb. Gęstość płynu i proporcja to efekt naszej decyzji co do możliwości rozpylenia przez rozpylacz (gęsty roztwór może być trudny do rozpylania). Na stężenie płynu na bazie chloru powinna wpływać także wielkość wilgoci a także rodzaju farby.

   

  spacer.png

   

  SPRYSKUJEMY ŚCIANĘ PREPARATEM GRZYBOBÓJCZYM

  4. Spryskujemy ścianę i czekamy aż płyn wejdzie w reakcję z pleśnią. W zależności od grubości grzyba czynność tę będzie trzeba powtarzać do czasu całkowitego usunięcia.

  spacer.png

   

   

  CZEKAMY AŻ ZNIKNIE GRZYB ZE ŚCIANY

  5. Efekty naszej pracy są widoczne po kilkunastu kilkudziesięciu minutach. Efekty naszej pracy będą zachowane jeśli wyeliminujemy czynniki które wywołały powstanie grzyba na ścianie. Jeśli w pomieszczeniu będzie panowała wilgoć lub niska temperatura czy brak wietrzenia to wtedy grzyb może pojawić się ponownie

   

  spacer.png

   

   

   

  Przykładowy film instruktażowy jak usunąć grzyb i pleśń ze ściany

   

  oraz tutaj:

   

  Napisz w komentarzu co sądzisz o danym sposobie usuwania grzyba ze ścian. Czy u Ciebie się sprawdziło czy występuje jakiś problem?

   

   Share


  Opinie użytkowników

  Gość

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Prosze o zaakceptowanie Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.